Tack för att du hör av dig till oss! Vi hjälper dig gärna med svar på frågor kring kyckling, våra produkter och Kronfågel. Du kan förvänta dig ett svar av oss inom max 2 vardagar. Frågor, svar och kommentarerar publiceras på den här sidan.
Vi hanterar dina personuppgifter i syfte att kunna hantera ditt ärende hos oss. Uppgifterna du delar med oss raderas efter maximalt ett år. Läs mer om vår GDPR policy HÄR.
Gäller ditt ärende en reklamation ber vi dig kontakta oss här: Kronfagel.se
Vår vision ”En bättre kyckling för ett bättre liv” sammanfattar varför vi finns – att med vår produkt skapa förutsättningar för en välmående värld. För människan, djuren och klimatet.
Kronfågel är Sveriges marknadsledare inom kyckling med flera stora varumärken.
Kul att du tycker om vår Stinas kycklingpanna men jag är ledsen över att göra dig besviken. Vi har slutat att producera produkten och den kanske finns kvar i några butiker då den ännu kan finnas i lager hos de stora kedjorna.
Hoppas du hittar något annat som du tycker om i vårt sortiment.
vänligen,
Så tråkigt, inga alternativ framöver?
Vi äter den varje söndag, coops och Icas alternativ är inget för oss.
Hälsningar Kjell
Än en gång, verkligen roligt att produkten är så uppskattad. Våra produktutvecklare ser hela tiden över marknaden men jag misstänker att de anser att vi behöver utrustningen i produktionen samt råvaran till andra produkter som prioriteras högre så det är kapaciteten som inte räcker till.
vänligen,
Vänliga hälsningar Catharina
Dessvärre kommer vi inte att kunna prioritera upp Stinas kycklingpanna både pga att vi inte har maskiner till det eller råvara.
vänligen,